Úvodní strana » Střešní systémy

Střešní systémy foliové a asfaltové

Střešní systém foliový

Základem systému je folie z měkčeného PVC (polvinylchloridu), jenž je velmi odolná proti nízkým a zároveň vysokým teplotám. Folie mají velmi dobrou rozměrovou stálost, odolnost proti UV záření, proti průrazu, odolávají krupobití a prorůstávajícím kořínkům. Jsou odolné proti přelétavému ohni a sálavému teplu, jsou vodotěsné, ale i paropropustné, výborně svařitelné i po letech. Folie se mohou aplikovat i na střechu s nulovým sklonem. Jednou z velkých výhod je nízké zatížení konstrukce. Používá se několik typů, podle způsobu aplikace. Střešní fólie mohou být mechanicky upevněné, nebo kladeny volně pod násyp, či jiné stabilizační prvky (kačírek, dlažba, vegetační vrstva).

Používáme především PVC folie značky Alkorplan, Fatra, Sika, Sarnafil a Protan. Dále používáme fólie POLYETHYLENOVÉ - Penefol a fólie POLYOLEFINOVÉ – Ekoseal a Austroplan. Hlavní výhodou foliového systému je především poměr cena a kvalita bez další údržby. Výrobce poskytuje desetiletou záruku na kvalitu materiálu. Životnost krytiny lze předpokládat v řádech desítek let. Záruky na provedené práce 36 - 120 měsíců, dle kvality použitých materiálů.

Střešní systém asfaltový

Hydroizolační pásy z modifikovaného asfaltu jsou vyrobeny z kvalitní asfaltové hmoty a nosné vložky, umožňující použití pásu i v místech zvýšeného namáhání - vysoká pevnost i pružnost. Jako vrchní pás na izolaci plochých střech se vyrábí ve variantě dekor s ochranným břidličným posypem, který chrání asfaltovou hmotu proti vlivům UV záření, snižuje povrchovou teplotu a zvyšuje estetický dojem střechy. Tyto pásy jsou vyráběny v různých tloušťkách s výztužnou nosnou vložkou, různých typů a gramáží, dle určení pásu. Asfaltové izolační pásy, jsou určeny jak pro povlakové krytiny střešních plášťů, tak i k vodotěsné izolaci spodních staveb. U asfaltových střešních systémů používáme značky Elastek , Glastek, Icopal, Borner, Aspa, Vedag. Výrobce poskytuje desetiletou záruku na kvalitu materiálu. Životnost krytiny lze předpokládat v řádech desítek let. Záruky na provedené práce 36 - 120 měsíců, dle kvality použitých materiálů.